عباس جدیدی

عباس جدیدی

|ایرانی
date of birth : ؟/1351/10 | date of death :
متولد دیماه سال 1351،تهران،کشتی گیر،در فینال المپیک ۱۹۹۶ آتلانتا در یک رقابت جنجالی و ناعادلانه و با کمک داوران به نفع کورت انگل امریکایی، مدال نقره المپیک را بر گردن آویخت.

تاريخ تولد، محل تولد، هنگام تولد:

در دیماه سال ۱۳۵۱ در تهران به دنیا آمد.

پدر: -
مادر:-
برادر: -
خواهر:-
همسر:-
فرزندان:هما

دوران زندگي:

کشتی‌گیر آزادکار سابق و مربی کشتی ایرانی است. جدیدی در فینال المپیک ۱۹۹۶ آتلانتا در یک رقابت جنجالی و ناعادلانه و با کمک داوران به نفع کورت انگل امریکایی، به مدال طلای المپیک دست پیدا نکرد و مدال نقره المپیک را بر گردن آویخت. جدیدی در آن مسابقات لری خابلوف برندهٔ چندین مدال طلای المپیک و جهان را با ضربهٔ فنی شکست داده بود.

المپیک ۲۰۰۰ سیدنی:

او در المپیک ۲۰۰۰ سیدنی هم در دستهٔ ۱۳۰ کیلو به مقام چهارم رسید.

عضوتیم ملی:

در سال ۱۹۹۳ با شکست رسول خادم به عضویت تیم ملی در دستهٔ ۹۰ کیلوگرم درآمد و در رقابت‌های جهانی تورنتو ۱۹۹۳ با شکست ماخاربک خادارتسف روس و ملوین داگلاس آمریکائی قهرمان جهان شد، اما به دلیل استفاده از داروی نیروزا مدال او پس گرفته شد.

تحصيلات و مدارك علمي:

کارشناسی حقوق

مسئوليت و مقام ها:

مدیریت کل مجتمع فرهنگی ورزشی عباس جدیدی

افتخارات:

او یک مدال طلای قهرمانی جهان در سال ۱۹۹۸ و دو مدال برنز در سال‌های ۱۹۹۵ و ۱۹۹۹ و مدال نقره در فینال المپیک ۱۹۹۶ آتلانتا را در اختیار دارد.

نقل قول و خاطرات:

عباس جدیدی قهرمان اسبق کشتی آزاد سنگین وزن جهان، در مورد دلایل موفقیت خود در این رشته می‌گوید: «من از همان اول این رشته را با علاقه زیادی شروع کردم. بدون اغراق می‌گویم که علاقه من به کشتی بیشتر از علاقه‌ای بود که تختی به این رشته داشت. البته تختی اسطوره است و قهرمان. ولی این حرفی که من می‌زنم فرق می‌کند. اشتباه نکنید. او آدم بسیار بزرگی است ولی من مطمئنم علاقه‌ای که از بچگی نسبت به کشتی داشتم، بیشتر از علاقه‌ای است که تختی به این رشته داشته است».

منابع:
ویکی پدیا
http://www.abbasjadidi.com
http://www.tabnak.ir
http://www.shafaf.ir/
http://www.tabnak.ir