بلاگ رسمی سیتی تومب

همه چیز راجع به سیتی تومب را اینجا بخوانید

ثبت جاروبرقی

تهیه و تنظیم : HaMo [ 2016-06-08 | 18:25:39 UTC ]

«آیوز مک‌ گافی» سازنده نخستین جاروبرقی دنیا، اختراع خود را در در ۸ ژوئن ۱۸۶۹در آمریکا به ثبت رساند.

 


روز جهانی اقیانوس‌ها

تهیه و تنظیم : HaMo [ 2016-06-08 | 17:53:17 UTC ]

 هر ساله در روز هشتم ژوئن مراسم "روز جهانی اقیانوس‌ها" برگزار می شود. یک رویداد سالانه است که در ۸ ژوئن، برگزار می‌شود. که از سوی سازمان ملل متحد با هدف حفاظت از این منابع گرانبها و نجات اقیانوس‌ها از خطر آلودگی و تخریب گونه‌ها نامگذاری شده است.

 برای نخستین بار و در سال 1992، پیشنهاد اختصاص روزی به این نام توسط هئیت کانادایی شرکت کننده در "اجلاس زمین" در ریو دو ژانیرو برزیل مطرح شد. در سال 1998، کمیسیون بین دولتی اقیانوس شناسی یونسکو از برگزاری مراسم بین المللی رسمی در این زمینه حمایت کرد. در سال 2002، دو سازمان حفاظت از محیط زیست به نام‌های "شبکه جهانی اقیانوس" و "پروژه اقیانوس" این روز را با استفاده از شبکه باغ وحش‌ها، آکواریوم‌ها و گروه‌های زیست محیطی خود در سراسر جهان جشن گرفتند. در نهایت، مجمع عمومی سازمان ملل نیز به صورت رسمی روز جهانی اقیانوس‌ها را در سال 2008 تعیین کرده و در هشتم ژوئن 2009 نخستین مراسم آن برگزار شد.

 

 


روز جهانی تومور مغزی

تهیه و تنظیم : HaMo [ 2016-06-08 | 17:42:51 UTC ]

 18خرداد روز جهانی تومور مغزی است.

 تومور مغزي

عبارت از رشد يك توده يا مجموعه سلول‌هاي غيرطبيعي در مغز يا بافت‌هاي نزديك به مغز (نخاع) است. تومورهاي مغزي انواع مختلفي دارند و مي‌توانند از طبيعت غيرسرطاني (خوش‌خيم) و يا سرطاني (بدخيم) برخودار باشند.

تومورهاي مغزي مي‌توانند از ابتدا در مغز، رشد خود را آغاز كرده (تومورهاي اوليه) و يا ناشي از مهاجرت سلول‌هاي سرطاني از ساير قسمت‌هاي بدن به مغز باشند (تومورهاي ثانويه يا متاستاز مغزي).

 


آغاز ماه رمضان و ایام روزه داری

تهیه و تنظیم : HaMo [ 2016-06-05 | 16:53:28 UTC ]

رمضان یک مناسبت مذهبی است که در طول نهمین ماه قمری، ماه رمضان، رخ می‌دهد. مسلمانان معتقدند قرآن در این ماه بر پیامبر اسلام فرود آمده‌است. در قرآن، مستقیماً به کسانی که ایمان آورده‌اند دستور داده شده که در این ماه روزه بگیرند. این ماه به عنوان خجسته‌ترین و بهترین ماه در اسلام شناخته می‌شود. از این ماه به عنوان ماه میهمانی خدا نیز نامبرده می‌شود.

 ماه مبارک رمضان


روز جهانی زبان روسی

تهیه و تنظیم : HaMo [ 2016-06-06 | 17:28:12 UTC ]

تجلیل از روز زبان روسی به تاریخ 6 ژوئن، در سازمان ملل متحد برگزار میگردد. زبان روسی ازجمله ده زبان گسترش یافته در سراسر جهان و از جمله شش زبان کاری سازمان ملل متحد میباشد.تاریخ تجلیل زبان روسی تصادفی انتخاب نگردیده است. 6ژوئن سال 1799در مسکو شاعر برجسته به نام الکساندر پوشکین بدنیا آمد که بنیانگذار زبان ادبیات روسی معاصر محسوب میشود.

 


تگ ها

  • جدیدترین
  • محبوبترین

سال ماه