citytomb

ورود | عضویت
احمد ابریشم چی

احمد ابریشم چی

|ایرانی
تولد : 1317 ه.ش
متولد سال 1317،قم،سرمایه دار،نیکوکار. در واردات تلفن همراه و وسایل جانبی و دستگاه های مخابراتی یکی از چهره های شاخص در ایران به شمار می رود.مدير عامل شرکت "ايران نوکيا" بلکه "ايراتل" هم هست.
+0نظر
 • زندگی نامه
 • بررسی شما
در صوزتی که در صحت اطلاعات زیر مشکلی وجود دارد یا مطالب تکمیلی راجع به مشاهیر دارید، برای ما ارسال نمایید .تاريخ تولد، محل تولد، هنگام تولد:

در سال ۱۳۱۷ در شهر قم به دنیا امد.

پدر: محمدرضا
مادر:-
برادر: -
خواهر:-
همسر:-
فرزندان:-

شهرت ، كنيه و لقب:

لقب:حاجی، مرد بدون خط قرمز ايران
شهرت: مرد طلائی ایران

دوران زندگي:

در سن هفده سالگی پدر ایشان فوت کرده و مادر بزرگوارشان مسئولیت نگهداری از نُه فرزند را به عهده داشتند و آن ها را با تربیت دینی و شیوه ی صحیح زندگی آشنا نمودند. آقای ابریشم چی همیشه ذکر می کنند که تمامی موفقیت های خود را مدیون مادرشان هستند که کمتر از آنی از آن ها غافل نبود. ایشان در سن هجده سالگی، در حالی که در ابتدا کارگر ساده ای بودند، ازدواج می کنند و صاحب پنج فرزند می شوند. در سال ۱۳۶۷ مادرشان نیز به رحمت خدا می روند. ایشان می گویند: " مادرم یک استاد، یک مربی به تمام معنی و یک مادر تمام عیار بود که در همه حال به او افتخار می کنم و لحظه ای خود را از او جدا نمی دانم. امید دارم که او هم من و عزیزانم را همیشه دعا می کند. " بعد از فوت مادر، همسر مهربان و بزرگوار و فرزندانشان از همراهان همیشگی ایشان بودند.

چهره شاخص:

در واردات تلفن همراه و وسایل جانبی و دستگاه های مخابراتی یکی از چهره های شاخص در ایران به شمار می رود. نه فقط مدير عامل شرکت "ايران نوکيا" بلکه "ايراتل" هم هست. خودش می گويد که در محافل مشاوره ای نظام حضور دارد و حتی رابطه ای نزديک با مسئولين نظام دارد. حاج آقا ابريشم چی از سرمايه داران مشهور خاورميانه است. سعيد ابريشم چی، پسر دايی حاج آقا ابريشم چی گاهی که وقت پيدا می کند مسئوليت نوکيا را برعهده می گيرد، شاید تمام این موقعیت از همان وجهه ابریشم چی به عنوان تاجری موفق در واردات تلفن همراه برآمده باشد.

مجموعه تفريحی:

در مجموعه تفريحی حاج آقا در محمود آباد گاه قاريان قرآن، گاه خدمتگذاران مردم و نظام، گاه معلولين کشور، ميهمان ويژه ایشانند. پيش از همه کارمندان ، در برج نوکيا حاضر می شود. هر گاه وقت می کند روی دين شناسی مطالعه می کند. (اين اطلاعات از زبان سعيد برادر زاده حاج ابريشم چی نقل شده است.)
این ویلا که در منطقه ی رویان قرار دارد هر ساله میزبان هزاران نفر است. افرادی که وارد ویلا می شوند 3 روز پذیرایی می شوند.

نیکو کاری:

همه وقتش صرف امور خيريه است.ارادتی خاص به هشتمین امام شیعیان دارد به همین دلیل خیریه امام رضای مهربان با همت او در شهرهای آران و بیدگل ، بیرجند ، کرمان ، تنکابن ، قم ، تهران و مشهد شعبه دارد و در نظر است شعباتی دیگر نیز تاسیس شود. این مراکز خیریه وامهاهایی را در اختیار افراد بی بضاعت قرار می دهد. به یاری بیماران نیازمند می شتابد و هر امری که از یک موسسه ی خیریه انتظار می رود انجام می دهد. برخی از این شعبات در زمینه های ورزشی یا فرهنگی و هنری فعالند. برای نمونه تیم ورزشی دارند و یا نمایشگاه خط و نقاشی تشکیل می دهند. ویلای بزرگ ابریشم چی شاید تنها ویلایِ عمومی ایران باشد.حاج احمد در آران و بیدگل 2 مدرسه ی زیبا و باشکوه ساخته است و دانش آموزان این 2 مدرسه از حمایتهای این خیر بهره مندند. برای نمونه در برخی از سالها تمام دانش آموزان به صورت رایگان به شمال یا مشهد اعزام می شوند. علاوه بر این به دانشگاه پیام نور و یا در امر بهداشت و درمان کمکهایی در آران و بیدگل انجام داده است. مدرسه و دانشگاهی را جديدا در بيدگل ساخته که تلفيقی از معماری سنتی و مدرن است.

نقل قول و خاطرات:

 • آقای دکتر حسین رثایی در مورد ایشان می نویسند :« او انسانی بزرگ، توانمند، خودساخته و بسیار مهربان و خیرخواه است و از نوجوانی دارای هوش سرشار، مدیریتی قوی و اراده ای محکم بوده است و خیلی سریع مراحل ترقی را در تجارت و سایر کارهایش طی کرده است.» دکتر رثایی دلیل این ویژگی ها و عنایات خداوندی را در ایشان به این ترتیب می دانند:
 • یک : رابطه ی زلال و خوب با خداوند، نماز اول وقت و نماز های فراوان که از نشانه های این ارتباط مقدس است.
 • دوم : دعای پدر و مادر، مخصوصاً مادرشان و خدماتی که ایشان به مادرشان کردند و بعد از فوت ایشان نیز تا به حال هر هفته به پابوس مادر رفته و می روند.
 • سوم : نظم بسیار زیاد در کارها که در این مورد بر خودشان و دیگران بسیار سختگیر اند.
 • چهارم : اراده ی محکم، صبر و استقامت، قاطعیت و پیگیری در امور، حتی امور جزئی.
 • پنجم : سخت کوشی در همه ی زندگی ، حتی در این سال ها که حدود هفتاد سال سن دارند.
 • ششم : هوش سرشار و هوشیاری در امور که به لطف خدا حتی در این سن همه ی امور داخلی و برون سازمانی مربوطه را کنترل و پیگیری می کنند.
 • هفتم : اصول و روش های مدیریتی ویژه ای که در کارها دارند. ( با اینکه رشته ی تخصصی من مدیریت است و در این زمینه چهل سال سابقه ی مدیریتی در امور مختلف و بعضاً کارهای مملکتی دارم، بعضی از نکات و روش های مدیریتی را از ایشان آموخته ام.)
 • هشتم : تواضع، محبت سرشار، مردم دوستی، مهرورزی و نیکوکاری آقای حاج احمد ابریشم چی که از مهمترین و برجسته ترین خصوصیات ایشان است.
 • به گزارش اختصاصی محرمانه نیوز -در جريان جنگ با عراق خيلی فعال بوده است. يعنی برای کمک به رزمندگان مشغول واردات نیازهای رزمندگان بوده است.

منابع:
گفته های اقای سعید ابریشم چی
http://sobahi.blogfa.com
www.anvarionline.net
http://www.kheirieh-imamreza.com
http://www.rahva.ir

در هنگام ایراد نظر :

از هرگونه توهین ، افترا و بحث های بی پایه خودداری نمایید.

در صورت وجود اشکال در محتویات و یا داشتن اطلاعات تکمیلی از فرم گزارش مشاهیر استفاده کنید .

بدیهی است در صورت مشاهده هر گونه تخلف ایمیل متخلف به مدت یک هفته مسدود خواهد شد .