citytomb

ورود | عضویت
رضا شاهرودی

رضا شاهرودی

|ایرانی
تولد : 1351/1/1
متولد اول فروردین 1351،تهران،فوتبالیست.او سابقه حضور در تیمهای:کشاورز تهران،التای ازمیر ترکیه،دالیان هایچانگ، پاسارگاد و پیکان را نیز دارد.
+0نظر
  • زندگی نامه
  • بررسی شما
در صوزتی که در صحت اطلاعات زیر مشکلی وجود دارد یا مطالب تکمیلی راجع به مشاهیر دارید، برای ما ارسال نمایید .تاريخ تولد، محل تولد، هنگام تولد:

در اول فروردین سال 1351 در محله امامزاده حسن تهران به دنیا آمد.

پدر: -
مادر:-
برادر: -
خواهر:-
همسر:-
فرزندان: يشنا و دينا(دوقلو)

شهرت ، كنيه و لقب:

لقب: رضا مالديني

مشخصات فردی:

وبلاگ شخصی: http://rezashahroodi.iranblog.com/

دوران زندگي:

از همان بچگي علاقه خاصي به فوتبال داشت و مثل بچه‌هاي ديگر تو كوچه فوتبال بازي مي‌كرد. هر روز كارشان همين بود با يك توپ پلاستيكي با بچه‌ها بازي مي‌كرد و شب با لباس كثيف و پاره به خانه مي‌آمد. و يك محل از دستشان عاصي بودند. همیشه مادرو برادرش نصیحتش می کردند که از فوتبال دست بردارد وبه درس خواندن بپردازد ولی علاقه شاهرخ به فوتبال کم نمیشد.

سابقه حضور در تیمها

کشاورز تهران،التای ازمیر ترکیه،دالیان هایچانگ، پاسارگاد و پیکان را نیز دارد. بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران است.وی مدت‌ها عضو باشگاه فوتبال پرسپولیس و برای مدتی کاپیتان این تیم نیز بود.

هافبک تیم ملی و پرسپولیس

هواداران پرسپولیس هنوز بازی‌های رضا شاهرودی را فراموش نکرده‌اند. او یک چپ پای خوش استیل بود که به خاطر پاس گل‌ها، گام‌های بلند و قدرت شوتزنی، یک بازیکن فوق‌العاده محسوب می‌شد و سال‌ها در سمت چپ خط هافبک تیم ملی و پرسپولیس درخشید.
نکته قابل توجه این بود که شاهرودی همیشه مقابل استقلال بهترین بازی‌ها را به نمایش می‌گذاشت و از لحاظ پاس گل دادن هم همیشه آمار جالب توجهی داشت.

مصدومیت

او با اینکه بازیکن ثابت تیم ملی ایران در سال ۱۹۹۸ بود اما بازیهای جام جهانی را به علت آسیب دیدگی قبل از مسابقات از دست داد. آسیب دیدگی او در برخورد با حمید استیلی در تمرینات پیش از دیدار نخست برابر یوگسلاوی روی داد.

مربی

او مدتی مربی تیم نوجوانان پرسپولیس بود.

تحصيلات و مدارك علمي:

ديپلم اقتصاد

نقل قول و خاطرات:

شاهرودی میگوید: «صعود به جام‌جهاني 98 فرانسه بهترين خاطره من و هم‌دوره‌اي‌هاي من است. شب‌ خاطره‌انگيز و به ‌يادماندني در ملبورن استراليا بود، لحظاتي كه نمي‌شود گفت و بايد خودت مي‌بودي تا حس كني كه آدم چه حالي پيدا مي‌كند.» «ما در كلاس مربيگري بوديم و آرسن ونگر خواست كه همه خودشان را معرفي كنند و سوابق كاريشان را بگويند. وقتي نوبت به من رسيد، گفتم رضا مالديني هستم. آرسن ونگر گيج شده بود و فكر مي‌كرد من پسر مالديني و برادر پائولو مالديني هستم كه بعد از چند لحظه گفتم لقب من در ايران مالديني است.»

منابع:
ویکی پدیا
http://rezashahroodi.iranblog.com/
http://www.inn.ir
http://www.monirnews.com

در هنگام ایراد نظر :

از هرگونه توهین ، افترا و بحث های بی پایه خودداری نمایید.

در صورت وجود اشکال در محتویات و یا داشتن اطلاعات تکمیلی از فرم گزارش مشاهیر استفاده کنید .

بدیهی است در صورت مشاهده هر گونه تخلف ایمیل متخلف به مدت یک هفته مسدود خواهد شد .