citytomb

ورود | عضویت
امیرحسین صادقی

امیرحسین صادقی

|ایرانی
تولد : 1360/9/15
متولد 15 اذر سال 1360،تهران، فوتبالیست. اردیبهشت ۸۵ وی یکی از ۳۵ بازیکن اعزامی به اردوی سوئیس بود و سرانجام با قرار گرفتن در لیست ۲۳ نفره کاروان اعزامی ایران به جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان با شماره پیراهن ۱۹ به بزرگترین افتخار عمرش رسید.
+0نظر
  • زندگی نامه
  • بررسی شما
در صوزتی که در صحت اطلاعات زیر مشکلی وجود دارد یا مطالب تکمیلی راجع به مشاهیر دارید، برای ما ارسال نمایید .تاريخ تولد، محل تولد، هنگام تولد:

در 15 اذر سال 1360 در بیمارستان مادر تهران به دنیا آمد.

پدر: -
مادر:-
برادر: -
خواهر:-
همسر: زهرا محبوبی
فرزند:امیرمهدی

مشخصات فردی:

قد: 185 سانتی متر
وزن: 83 کیلوگرم
از خصوصیات اخلاقی صادقی باید گفت که او فوق العاده رک است.خشن نشان می دهد اما رئوف و مهربان است.زود از کوره در می رود اما عادت ندارد باعث رنجش کسی شود.

عادات و علائق شخصي:

عاشق صدای رضا صادقی و مداحی محمودکریمی است.
تیم های مورد علاقه در اروپا: میلان ـ بارسلونا
زیاد با موبایل صحبت می کند و اصولا گوشی به دست است.جدا از این اهل اینترنت هم هست و گاهی اوقات فراغتش را اینگونه می گذراند.اما بازی پلی استیشن را بیشتر از این دو سرگرمی دوست دارد و در خانه با امیرمهدی پلی استیشن بازی می کند.

دوران زندگي:

اصلیت او نیشابوری است. اهل تهران ومتاهل است.۲برادر و۲خواهر دارد وفرزند سوم خانواده است.هر دو برادرش هم فوتبالیست بودند که یکی از آنها خیاطی کار میکرد ودیگری هم فروشگاه ورزشی دارد.

فوتبال از دوران کودکی

از کودکی عاشق فوتبال بود پدرش هم یک تیم فوتبال داشت که در آن تمرین میکرد البته آن زمان فقط دور زمین می دویدو او را به داخل زمین راه نمی دادند ولی بعد از چند سال یک تیم دسته دومی ازوی دعوت کرد و از آن تیم بود که فوتبال باشگاهی را شروع کرد. حدود سه سال در آن باشگاه توپ زد. در دوران سربازیش هم در تیم پیام مقاومت توپ زد ویک روز که در تپه های داودیه می دوید تیم امید استقلال در آنجا تمرین میکرد که مربی تیم وی را دید و دعوتش کرد تا به تیم امید استقلال برو و از تیم امید هم به بزرگسالان استقلال آمد.

عضویت در باشگاه استقلال

امیرحسین سال اولی که به عضویت بزرگسالان استقلال درآمد با پول قراردادش یک پراید سفید خرید و برای اینکه خرج زندگی اش را درآورد به مسافرکشی مشغول شد.گاهی او را می شناختند وگاهی نمی شناختند.

علاقه قلعه نوعی به صادقی

قلعه نوعی به صادقی اعتقاد خاصی داشت و همین مسئله سبب شد تا در استقلال او را پسر قلعه نوعی نام دهند.ولی با تمام این حرف وحدیث ها وقتی قلعه نوعی برای بار دیگر به استقلال بازگشت درکمال تعجب،صادقی از تیم جدا شد و به تیم مس رفت.

پایبند به اعتقادات مذهبی

قبل از بازی همیشه یک تسبیح به دست دارد وذکر می گوید.امیرحسین قبل از بازیهای استقلال با صلوات و نذر وارد زمین می شود.تسبیح او آبی رنگ است و همیشه همراه اوست. .. امیرحسین به اعتقادات مذهبی خیلی پای بند است و ارادت ویژه ای به اهل بیت دارد.او چند سال است که مچ بند سبزی که یادگار کربلا است رابه دست خود بسته و هیچگاه آن را باز نکرده است.

وسواس امیر برروی لباس ورزشی

روی لباس های ورزشی اش وسواس خاصی دارد و با شرکتهای تولیدی که با استقلال قرارداد دارند، همیشه در ارتباط است. صادقی در ارتباط با این تولیدی ها همیشه درخواست میکند که لباس شماره 2 فیکس تنش باشد.او چند پیراهن هم به این تولیدی ها سفارش می دهد تا وقتی هواداران از او طلب پیراهن کردند بتواند در برابر آنها پاسخگو باشد. امیرحسین می دانست که این پیراهن پانزده سال بر تن بزرگی به نام جواد زرینچه بود و تلاش می کند اجازه ندهد از عظمت این شماره کم شود.

ماجرای خواستگاری

وقتی به خواستگاری رفت پدر زن استقلالی اش یکی از شروط ازدواجشان را پیروزی تیم آبی در دربی گذاشت که اتفاقا استقلال هم در آن بازی پرسپولیس را شکست داد تا در نهایت امیرحسین صادقی با خیالی آسوده به همسرش برسد. پس در سال 1384 ازدواج کرد.

احترام به هواداران

برای هواداران استقلال احترام زیادی قائل است و اصولا پیغام آنها را می خواند و حتی به نامه هایشان هم جواب می دهد تا اینگونه ثابت کند که هوادارانش چقدر برایش قابل اهمیت هستند.جدا از این او را مرد تعصب در استقلال هم می نامند.بازیکنی که با وجود درد شدید در پایش تا دقایق پایانی بازی در زمین ماند تا نشان دهد که چقدر پیراهن استقلال برایش مقدس وارزشمند است.

کارتهای گرفته در کل دوران بازیگری

پنج کارت قرمز در کل دوران بازیگری.برای مدافعی که پنج سال در بالاترین سطح ملی و باشگاهی بازی می کند زیاد نیست.اولین کارت قرمز را در جام حذفی ۸۳ به خاطر زدن دنی اولروم در بازی با پاسارگاد گرفت،دومی و سومی را در لیگ پنجم و هفته های ۱۶و۱۸ مقابل صباباتری و ابومسلم و چهارمی و پنجمی را در هفته های نهم و یازدهم برابر ابومسلم وسپاهان.

زندگی شخصی

تا ده سالگی در قرچک ورامین زندگی کرد.بعد به همراه خانواده ساکن منطقه هفت تهران منزل پدری اش در همین منطقه واقع است. معدل دیپلم امیرحسین صادقی در رشته کشاورزی.او از معدود فوتبالیست هایی است که هرگز مردود نشده و سر دوازده سال دیپلم گرفته ولی تجدید می اورده و با معدل ناپلئونی قبول شد. امیرحسن و برادر کوچکش هر دو در یک شب لباس دامادی پوشیده و با عروس های خود به خانه بخت رفتند.

منزل امیر حسین

امیرحسین توانست آپارتمانی در سعادت آباد تهران بخرد و با همسر و پسرش آنجا زندگی کند.

نظرش درباره تربیت فرزند

اعتقاد خودش این است که بچه اش اصلا نباید نازپرورده و لوس باشد.دوست دارد امیرمهدی روحیه جنگندگی داشته باشد و در کل یکی مثل خودش باشد.بخاطر همین است که همیشه برای او شمشیر و تفنگ و......می خرد.در برابر خواسته های بابا امیرمهدی هم دوست دارد اسپایدر من شود.

بازی در جام جهانی 2006

بزرگترین آرزو و بزرگترین افتخار زندگی هر فوتبالیستی در هر کجای جهان حضور در جام جهانی فوتبال است و امیرحسین در سن ۲۵ سالگی به این آرزو رسید.هفته اول اردیبهشت ۸۵ امیرحسین یکی از ۳۵ بازیکن اعزامی به اردوی سوئیس بود و سرانجام با قرار گرفتن در لیست ۲۳ نفره کاروان اعزامی ایران به جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان با شماره پیراهن ۱۹ به بزرگترین افتخار عمرش رسید.

منابع:
http://www.esteghlali.com
http://www.shiva-abi.blogfa.com
http://allstars.mihanblog.com
http://amir-hossein-sadeghi.blogfa.com
http://dkmag.net

در هنگام ایراد نظر :

از هرگونه توهین ، افترا و بحث های بی پایه خودداری نمایید.

در صورت وجود اشکال در محتویات و یا داشتن اطلاعات تکمیلی از فرم گزارش مشاهیر استفاده کنید .

بدیهی است در صورت مشاهده هر گونه تخلف ایمیل متخلف به مدت یک هفته مسدود خواهد شد .